Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej

15.08.2007 r. Mława –W dniu święta Wojska Polskiego na ulicach Mławy finiszowali kolarze w 46. Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Estończyk Taumo Raudsepp (Rietumu Banka Riga) wygrał 46. Międzynarodowy Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej, wyprzedzając na mecie w Mławie Kazimierza Stafieja (DHL Author). Trzeci finiszował Łotysz Aleksejs Saramontis. Po raz pierwszy Mławianie witali na swych ulicach kolarzy uczestniczących w wyścigu, który od kilkudziesięciu lat organizowany jest pod egidą MON. Wyścig rozegrano w dniu święta Wojska Polskiego – 15 sierpnia na trasie długości 160 km z Baboszewa do Mławy. Decydująca okazała się akcja Raudseppa z Kazimierzem Stafiejem. Uciekająca dwójka utrzymała do mety minutę przewagi nad ścigającą ich grupą, a na finiszu po zaciętej walce szybszy okazał się Estończyk wyprzedzając Stafieja o centymetry. Mieszkańcy Mławy gromkimi brawami nagrodzili wszystkich zawodników. Ciepłe przyjęcie zostało zauważone. Przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej – gen. Henryk Dziewiątka wręczył puchar zwycięscy i zapewnił Mławian, że to nie ostatnia impreza, która swój finał znajduje właśnie w tym wspaniałym mieście. Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mławy wręczyli Mirosław Koźlakiewicz, Poseł na Sejm RP, Włodzimierz Wojnarowski – Starosta Powiatu Mławskiego, Krzysztof Wasiłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta Sławomir Kowalewski. Wyścigowi towarzyszyło wiele imprez. Od 15.00 dzieci śledziły przygody Kopciuszka wystawiane na scenie plenerowej przed MDK, a po wręczeniu nagród najlepszym kolarzom na scenę weszli muzycy. Wyniki 46. Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej 1. Taumo Raudsepp (Est) Rietumu Banka Ryga – 3.52.41 2. Kazimierz Stafiej (Pol) DHL Author 3. Aleksejs Saramontis (Lat) Rietumu Banka – 1.00 4. Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin 5. Bogdan Bondariew (Ukr) Action Uniqa 6. Grzegorz Żołędziowski (Pol) CCC Polsat Polkowice