Prezydent RP Bronisław Komorowski w Wyszogrodzie

„Przed laty nasłuchiwałem wieści z Wyszogrodu o zagrożonym przez Wisłę najdłuższym w Europie drewnianym moście (…) dziś widzę Wasz nowy most i jest to dla mnie symbol zmiany jaka w Wyszogrodzie się dokonała” – powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski na początku swojej wizyty.

Spotkanie w Wyszogrodzie, którego gospodarzem był Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Mariusz Bieniek, było kulminacyjnym punktem dwudniowej wizyty Pana Prezydenta w powiatach żyrardowskim, sochaczewskim i płockim. To właśnie w Wyszogrodzie Pan Prezydent postanowił spotkać się osobiście z przedstawicielami władz parlamentarnych, władz samorządowych oraz liderami życia społeczno – gospodarczego regionu i Ziemi Wyszogrodzkiej, co było realizacją podstawowego celu prezydenckiej wizyty – poznania ludzi tworzących historię poszczególnych
miejsc.

Wśród bardzo licznie przybyłych – ponad 200 gości – był poseł na Sejm RP Mirosław Koźlakiewicz, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, starostowie powiatów: płockiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, a także przedstawiciele życia kulturalnego naszego kraju.

Kancelaria prezydenta obiecywała zaproszonym gościom, że Pan Prezydent znajdzie czas na rozmowę dla wszystkich gości. Tak też się stało. Mimo napiętego grafiku znalazł również chwilę dla dziecięcego chóru harcerskiego ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, który wystąpił ze specjalnie przygotowanym na tę uroczystość repertuarem. Harcerze obiecali, że na przyszłą wizytę w Wyszogrodzie przygotują dla Pana Prezydenta, jego ulubioną piosenkę harcerską.

Mieszkańcom oraz władzom Gminy i Miasta Wyszogród bardzo zależało, aby przekonać Pana Prezydenta, że Wyszogród jest miejscem otwartym na nowe wyzwania i dynamicznie rozwijającym się, co z pewnością się udało.

Źródło: UGiM Wyszogród

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew