Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej w Mławie

Uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2012/2013. Szczególny powód do dumy mają nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie im. K. Makuszyńskiego z klasami integracyjnymi.

Otwarto tam bowiem wybudowaną za ponad 3 miliony złotych salę gimnastyczną i nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Budynek ma dwie kondygnacje i w sumie 1500 m kw. powierzchni.

Oprócz hali sportowej wykonawca zobowiązał się do wykonania dróg dojazdowych, miejsc postojowych i bieżni z zeskokiem. Dodatkowo postawiono szkolny plac zabaw wyposażony w urządzenia w ramach dotacji z rządowego programu „Radosna szkoła”.

Sala gimnastyczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, jest też monitoring, winda, udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów i m.in. system wykrywania gazu. W budynku ulokowano też dodatkowe sale lekcyjne.

Na inauguracji roku szkolnego i uroczystości otwarcia nowej sali i placu zabaw byli: poseł na Sejm RP Mirosław Koźlakiewicz, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektor placówki Paweł Kurkiewicz, nauczyciele i uczniowie szkoły. Po symbolicznym przecięciu wstęgi nowe obiekty poświęcił proboszcz parafii Świętej Rodziny w Mławie ks. Sławomir Kowalski.

Źródło: http://naszamlawa.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew