Jerzy Buzek otrzymał wyróżnienie honorowe „Wybitnego Polaka”

3 czerwca 2013 r. odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie uroczysta Gala wręczenia nagród TERAZ POLSKA, w której uczestniczył także Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP.

Laureatami IV edycji konkursu „Wybitny Polak”, których sukcesy zawodowe i pozycja społeczna przyczyniają się do promocji naszego kraju na świecie zostali:

– Rafał Olbiński – wybitny artysta grafik,

– Krzysztof Penderecki – światowej sławy kompozytor i dyrygent.

Dwaj byli polscy Premierzy – Jerzy Buzek i Tadeusz Mazowiecki – otrzymali honorowe wyróżnienie „Wybitnego Polaka” za całokształt pracy na rzecz Polski i Polaków. Nagrody przyznane zostały w ramach XXIII edycji konkursu „Teraz Polska”, organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa mająca na celu nagradzanie osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Co roku równolegle odbywa się kilka edycji konkursu: polska i zagraniczne. Odkąd cztery lata temu rozpoczęto przyznawanie tych wyróżnień, uhonorowano nimi już m.in. wybitnych Polaków w Belgii, Norwegii, Singapurze czy Stanach Zjednoczonych.

 

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew