Święto policji: wojewódzkie obchody w Ostrołęce

1-26952 1-26954Wręczenie odznaczeń państwowych i awansów służbowych, uroczysty apel, pokaz sprzętu to najważniejsze wydarzenia towarzyszące wojewódzkim obchodom święta policji. W uroczystościach w Ostrołęce wziął udział Prezydent Bronisław Komorowski przebywający z wizytą w regionie. Wśród zaproszonych gości był również Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP.

Święto policji garnizonu mazowieckiego rozpoczął meldunek insp. Cezarego Popławskiego, komendanta wojewódzkiego policji oraz przegląd oddziałów kompani honorowej. 24 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczenia za długoletnią służbę, natomiast minister spraw wewnętrznych wręczył awanse na wyższe stopnie. Uroczysty apel zakończyła defilada oraz musztra paradna w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej policji.

Po zakończeniu części oficjalnej zaplanowano również specjalne atrakcje dla mieszkańców w ramach festynu rodzinnego na skwerze przy ul. Kopernika w Ostrołęce. Policjanci przygotowali m.in.: występ orkiestry reprezentacyjnej, pokaz sprzętu i broni, symulator zderzeń i dachowania, konkursy dla dzieci i młodzieży poświęcone tematyce wiedzy o policji i bezpieczeństwie, pamiątkowe odbitki linii papilarnych, stoiska informacyjne dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom oraz wystawę zdjęć z kalendarza mazowieckiej policji na rok 2013.

Policja jest umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa obywateli, mienia oraz utrzymywania porządku publicznego. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

Źródło: http://www.mazowieckie.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew