Kardynał Kakowski a niepodległość

1 2 3 4 5 6 7 8

25 września 2013 roku w siedzibie PWSZ w Ciechanowie, z udziałem JE Kazimierza Kardynała Nycza, odbyło się podsumowanie konkursu dla młodzieży Mazowsza „Kardynał Kakowski a niepodległość”. Organizatorami konkursu byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Muzeum Niepodległości Polski w Warszawie, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Warszawie.

– To była wielka postać dla Warszawy i Polski. Dobrze, że tym konkursem przekazaliście młodym wiedzę i szacunek o nim – tak o kard. Aleksandrze Kakowskim mówił w auli PWSZ metropolita warszawski.

Gospodarz spotkania doc. dr Leszek Zygner, rektor PWSZ w Ciechanowie przypomniał, że konkurs był ostatnim akcentem ogłoszonego na Mazowszu Roku kard. Aleksandra Kakowskiego.

Spośród gimnazjalistów laureatami konkursu zostali: Sebastian Majak (Gimnazjum nr 19 im. B. Prusa w Warszawie), który zajął II miejsce i Magdalena Stępień (Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych), która zajęła III miejsce.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrody otrzymali: Michał Glinka (II miejsce, I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie), Agnieszka Rykowska (II miejsce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach), Mateusz Bieniek (III miejsce, I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie), Joanna Pszczółkowska (III miejsce, I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie), Agata Zagrodzka (III miejsce, ZS nr 2 w Ciechanowie).

Wśród uczestników gali obecni byli m.in.: młodzież szkolna wraz z dyrektorami i nauczycielami, księża, Prezydent Miasta Ciechanów Waldemar Wardziński, Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego Andrzej Pawłowski, Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Starosta Powiatu Mławskiego Włodzimierz Wojnarowski, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Wiesława Krawczyk, Benedykt Pszczółkowski i Henryk Antczak, poseł na Sejm RP Mirosław Koźlakiewicz, senator RP Jan Maria Jackowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik i wielu innych znamienitych gości.

Źródło: PWSZ Ciechanów

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew