Uczniowie PUL ślubowali na placu Jana Pawła II

img_8004 img_8007 img_8008 img_8009 img_8020 img_80224 października 2013 r. na placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów Płockiego Uniwersytetu Ludowego.
Piątkową uroczystość rozpoczęła msza święta w parafii św. Tekli. Następnie uczniowie przemaszerowali deptakiem na ulicy Warszawskiej do placu Jana Pawła II. Tam w obecności rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości uroczyście ślubowali sztandaru strzec, uczciwą nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i tolerancji. Wyrabiać w sobie koleżeńskość, uczynność, odwagę, silną wolę i prawdomówność. Bronić honoru i dobrego imienia szkoły, jednoczyć wysiłki dla dobra szkoły, miasta i regionu. Pracować rzetelnie dla chwały i szczęśliwej przyszłości Polski.

Po ślubowaniu uczniowie zaprezentowali pokaz sprawnościowy o charakterze obronnym, z elementami samoobrony i gimnastyki artystycznej. W sumie w uroczystości wzięło udział ok. 300 uczniów ze wszystkich liceów podlegających PUL. Przypomnijmy, że I Liceum Ogólnokształcące PUL prowadzi w Ciechanowie dwa roczniki (dwie klasy pierwsze i dwie klasy drugie) o specjalności wojskowo-sportowej i policyjno-prawnej. Łącznie w ciechanowskiej placówce uczy się 104 uczniów.

Źródło: ciechanowinaczej.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew