Kombatanckie odznaczenia dla Mławian

Wysokie odznaczenia kombatanckie 17 maja 2011 r. Bohdan Rukszto i Edward Tracewski, w imieniu kolegów z warszawskiego oddziału ZKRPiBWP, przekazali trójce Mławian. Uroczystość nadania odznaczeń odbyła się w sali ślubów mławskiego ratusza.

Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych uhonorował medalami zasługi Posła na Sejm RP Mirosława Koźlakiewicza oraz Celinę Błaszczyk, fotografa i społecznika w jednej osobie. Burmistrz Miasta Mławy Sławomir Kowalewski został odznaczony Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym.
– Pan Mirosław Koźlakiewicz pomaga nam w nawiązaniu różnych kontaktów, stara się m.in. załatwić odznaczenia państwowe dla naszych członków. Pomaga nam nie tylko społecznie, ale i finansowo – uzasadniał decyzję zarządu ZK RP i BWP pan Bohdan Rukszto.

Pani Celina Błaszczyk otrzymała odznaczenie za działalność w czasie II wojny światowej, jako 10-11-letnia dziewczynka roznosiła bowiem listy członkom AK.

Burmistrz Miasta Mława otrzymał Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Za działalność służącą upamiętnianiu chwalebnych czynów obrońców i wyzwolicieli Ojczyzny z okazji 65 rocznicy historycznego zwycięstwa odniesionego w II Wojnie Światowej nad niemieckim najeźdźcą”.

Odznaczeni czuli się zaszczyceni wyróżnieniem i deklarowali dalszą pomoc środowiskom kombatanckim oraz pracę na rzecz pielęgnowania pamięci o bolesnej historii naszego kraju. Spotkanie stało się także okazją do wspólnych wspomnień i refleksji.

imageimageimageimageimage

Źródło: http://www.mlawa.pl/

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew