Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala w Sierpcu już wyremontowany

8 kwietnia 2011 r. Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP wziął udział w uroczystości otwarcia nowo wyremontowanego Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala SPZZOZ w Sierpcu.
Obecnie Oddział Chorób Wewnętrznych dysponuje 54 łóżkami w salach 2, 3 i 6 – osobowych. Posiada własną aparaturę diagnostyczną oraz salę Intensywnej Opieki Kardiologicznej z 4 łóżkami ze sprzętem specjalistycznym, m.in.: 2 kardiomonitorami, defibrylatorem, bieżnią do prób wysiłkowych, 3 pompami infuzyjnymi dwustrzykawkowymi ze statywem, rejestratorem Holtera, aparatem EKG z wózkiem, kardiostymulatorem.

Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów w zakresie chorób wewnętrznych, w szczególności: układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, cukrzycy i schorzeń neurologicznych. Ponadto wykonuje badania w Pracowni Endoskopowej takie jak: bronchoskopia, gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia z polipektomią, korzysta z badań Pracowni Radiologicznej, Ultrasonograficznej i Laboratorium. Rocznie oddział przyjmuje ponad 2600 pacjentów i jest najbardziej dochodową częścią szpitala.

Źródło: http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,2629,oddzial-chorob-wewnetrznych-szpitala-w-sierpcu-juz-wyremontowany.html

imageimageimageimage
PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew