Uroczystości patriotyczno – religijne Święta Konstytucji w Mławie

Jedność fundamentem pokoju  – to myśl przyświecała Posłowi Mirosławowi Koźlakiewiczowi  oraz Burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu, którzy zabrali głos w czasie oficjalnych uroczystości związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja.

Mimo niepewnej pogody wielu Mławian zdecydowało się spędzić świąteczne przedpołudnie 3 Maja w Zabytkowym Parku Miejskim. Około południa poczty sztandarowe, delegacje reprezentujące partie polityczne, związki, ugrupowania i instytucje, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Mławy  ustawili się w pobliży Dębu Niepodległości, by w podniosłej atmosferze wspominać najstarszą, demokratyczną konstytucję w Europie oraz jej twórców.

Po części oficjalnej Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka zagrała wiązankę pieśni patriotycznych, a harcerze z mławskiego hufca zaprosili wszystkich do wspólnego zdjęcia. Mławianie, trzymając w rękach białe i czerwone kartki, ustawili się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Fotografię wykonano z podnośnika ustawionego w bramie wjazdowej do parku.

Źródło: http://www.mlawa.pl/aktualnosci/robmy-wszystko-aby-przyszlosc-polski-byla-jak-najlepsza.html

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew