Ciechanowski szpital ma 25 lat. Oficjalne otwarcie nowego bloku operacyjnego.

Ciechanowski szpital ma powody do świętowania – w tym roku przypada jego 25-lecie. Dobiegła także końca trwająca od 2007 r. budowa i modernizacja bloku operacyjnego. Inwestycja otrzymała wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 17,7 mln zł. W uroczystym otwarciu bloku oraz w gali jubileuszowej, 8 października br., wziął udział Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP.
 
W bloku operacyjnym znajduje się 7 sal operacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny – m.in. respirator, aparaty do znieczulania, stoły operacyjne, kolumny chirurgiczne, lampy operacyjne, diatermie, cieplarki, ssaki oraz wózki anestezjologiczne. W ramach inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego wybudowane zostały także pomieszczenia dla centralnej sterylizatorni.
 
Nowy blok operacyjny dostosowany jest do obowiązujących wymagań prawnych i standardów unijnych. Dzięki modernizacji pacjenci odczują znaczną poprawę poziomu usług – zarówno poprzez podniesienie jakości wykonywanych zabiegów operacyjnych, jak również skrócenie czasu oczekiwania na tego typu zabiegi.
 
Jubileusz stał się okazją do uhonorowania placówki Medalem Pamiątkowym Pro Masovia, który wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W imieniu Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP złote medale za długoletnią służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pracownikom szpitala wręczył Mirosław Koźlakiewicz.

imageimageimageimageimageimageimageimage

Żródło:http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,2426,ciechanowski-szpital-jeszcze-nowoczesniejszy.html

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew