INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2010/2011 w PWSZ

W dniu 5 października 2010 r. w Państwowej Wyższej Szkole Humanistycznej w Mławie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez księży z Ciechanowa i Mławy w Kościele Św. Trójcy w Mławie. Po mszy złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II,  a następnie przy dźwiękach orkiestry nastąpiło przejście kolumny, w której maszerował Senat Uczelni, licznie przybyli studenci i pracownicy do siedziby w Mławie.

Podczas i inauguracji Rektor powitał przybyłych studentów, zaproszonych gości oraz pracowników. W swoim wystąpieniu Magnificencja wskazał na sukcesy minionego roku, odniósł się do trudności oraz rozwiązywanych problemów. Wskazał na zamierzenia i plany na przyszłość. Podziękował wszystkim za zaangażowanie i realizację zadań podkreślając m.in. coraz lepszą rekrutację.

Wśród zaproszonych gości był Mirosław Koźlakiewicz poseł ma Sejm RP, oraz zaprzyjaźnieni z Uczelnią samorządowcy: Pan Waldemar Wardziński prezydent miasta Ciechanów, Sławomir Kowalewski burmistrz miasta Mławy.
Ciekawy wykład na temat "Współczesna koncepcja nauki, czyli co łączy humanistów i inżynierów?" wygłosił prorektor dr Leszek Zygner.

Odśpiewaniem Gaudeamus igitur w wykonaniu chóru Uczelni zakończyła się, jak podkreślali jej uczestnicy, "ta piękna uroczystość".

imageimageimageimageimageimage

Źródło:http://www.pwszciechanow.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=745&Itemid=1

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew