20-lecie samorządu płockiego

Aula ratusza wypełniona była w piątek po południu po brzegi. Zjawili się wszyscy, którzy przez 20 lat istnienia samorządu odegrali znaczący wpływ na losy miasta. Naprzeciwko siebie zasiedli obecni rządzący oraz poprzedni prezydenci. Nie zabrakło wszystkich przewodniczących rady miasta oraz radnych wszystkich pięciu kadencji. Na uroczystą sesję przybyli także obecni parlamentarzyści m.in. Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP, duchowni, przedstawiciele urzędów i wyższych uczelni.

O tym, czym jest samorząd, jaka jest jego kondycja i dlaczego jest lepszy od władzy scentralizowanej, mówił gość – prof. Jacek Jagielski z wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. – Samorząd jest potrzebny, dlatego że zarządzanie sprawami publicznymi przez władzę centralną jest dziś niemożliwe. Bo władza centralistyczna jest gorsza, nie daje sobie rady zarządzać wszystkimi sprawami. Wystarczy sobie przypomnieć poprzedni ustrój – zaznaczał prelegent.

Następnie z prezentacją multimedialną wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 6, którzy brali udział w ogólnopolskiej "Młodzieżowej akcji obywatelskiej – 20 lat wspólnie". Młodzież przeprowadziła wśród płocczan ponad 200 ankiet dotyczących działalności płockiego samorządu (większość uznała, że wiele zmieniło się na lepsze przez 20 lat).

imageimageimageimageimageimage

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew