Wieczfnia Kościelna: abp Mokrzycki gościem turnieju piłkarskiego

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II, był gościem Diecezjalnego Turnieju Piłkarskiego dla gimnazjów noszących imię świętego. Rozgrywki zorganizowano w Wieczfni Kościelnej w diecezji płockiej. Metropolita lwowski podarował parafii relikwie św. Jana Pawła II. W turnieju zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Płocku.

W rozgrywkach, które miały miejsce na obiektach sportowych przy Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej, udział wzięło 10 drużyn z różnych części diecezji.

Zawody poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym, przewodniczył jej gość turnieju – ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, długoletni sekretarz papieża Jana Pawła II.

„Ojciec Święty nie tylko modlił się, nie tylko pracował, ale także umiał cieszyć się życiem, umiał odpoczywać. Bardzo lubił sport, turystykę, spacery po górach, pływanie. To pomaga w kształtowaniu naszej osobowości, pomaga wybierać określone wartości formacji osobowości – i tej fizycznej, i tej intelektualnej” – mówił metropolita lwowski.

Podkreślał, że młodzież warto zachęcać do wspólnego bycia razem, tworzenia grupy, nie zamykania się w swoich pokojach przy komputerach. „Wtedy młodzież wychowuje się do solidarności, do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy my – jako Kościół – na te wartości i na te sprawy zwracali uwagę” – wskazywał sekretarz św. Jana Pawła II.

W czasie liturgii przekazał parafii św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej relikwie św. Jana Pawła II.

We wspólnej modlitwie udział wzięli m.in. zawodnicy wraz w opiekunami, społeczność szkolna z Wieczfni Kościelnej, przedstawiciele urzędów centralnych i władz samorządowych. Poza tym abp. Mokrzycki po rozgrywkach spotkał się z młodzieżą i nauczycielami Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej.

„Chciałbym bardzo, żeby ten piękny obiekt sportowy, którym dysponujemy w naszej miejscowości, żył takimi turniejami. Aby młodzi ludzie mogli rywalizować na zasadzie fair play, zdobywać umiejętności, a w przyszłości być może stać się nawet reprezentantami Polski na olimpiadach czy mistrzostwach świata. Takie są nasze marzenia i będziemy starali się w tym im pomóc” – obiecywał na zakończenie turnieju ks. Sławomir Krasiński, proboszcz parafii w Wieczfni Kościelnej.

Organizatorami turnieju byli: parafia pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej, gmina Wieczfnia Kościelna oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Honorowym patronatem objął go biskup płocki Piotr Libera.

Źródło: http://ekai.pl/diecezje/plocka/x79864/wieczfnia-koscielna-abp-mokrzycki-gosciem-turnieju-pilkarskiego/, http://plock.gosc.pl/gal/pokaz/2054699.Abp-Mokrzycki-w-Wieczfni-Koscielnej/6#gt

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew