Mazowieckie obchody Święta Policji

Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Płocku. Obchodzone w 95. rocznicę powstania polskiej Policji święto połączone było z otwarciem nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji właśnie w tym mieście.

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich mazowieckich policjantów i pracowników Policji, a w szczególności dla tych pełniących służbę na rzecz społeczeństwa w Płocku. 95. Rocznicę powstania formacji pamiętać będą tutaj wszyscy, ponieważ wiąże się to z uroczystym otwarciem, zbudowanej od podstaw, nowej siedziby komendy miejskiej Policji.

Wielu znakomitych gości zaszczyciło to policyjne święto, w tym Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele współdziałających służb mundurowych. Licznie przybyli też mieszkańcy Płocka.

Obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników Policji. Następnie w uroczystej oprawie pododdziały przemaszerowały przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod budynek nowej komendy. Tam na placu odbył się uroczysty apel.

W rocznicę powstania polskiej Policji, policjanci i pracownicy mazowieckiej Policji, odebrali odznaczenia państwowe, złote i srebrne medale za długoletnią służbę. Podczas uroczystości wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Uhonorowano osoby, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się na rzecz współdziałania z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Po uroczystym apelu i otwarciu nowej siedziby KMP w Płocku odbył się festyn rodzinny, w którym wzięły udział setki mieszkańców miasta. Mogli on zobaczyć wyposażenie, którym w codziennej służbie posługują się policjanci, wziąć udział w licznych konkursach promujących bezpieczeństwo, czy też zasiąść w kinie 5D lub oddać kilka strzałów w mobilnej strzelnicy.

Źródło: www.kwp.radom.pl, zdjęcia: Tomasz Niesłuchowski

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew