Uhonorowano Mławianina 2009 Roku

13 maja podczas uroczystości festynowych w Parafii Świętej Rodziny odbyło się nadanie tytułu Mławianina 2009 roku ks. kanonikowi, proboszczowi parafii Sławomirowi Kowalskiemu.
Duchowny został uhonorowany nagrodą "Mławianin Roku" oraz nagrodą honorową im. dr Józefa Longina Ostaszewskiego.

Nagroda przyznawana jest po raz 11. Do tej pory uhonorowani zostali: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, śp. Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Aleksander Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz.
Za 2009 rok Kapituła przyznała nagrody ks. ks. Sławomirowi Kowalskiemu.
 
W uzasadnieniu wyboru podano:
Ksiądz kanonik Sławomir Kowalski od podstaw stworzył parafię, zbudował kościół, który jest ozdobą naszego miasta. Od początku istnienia parafii kształtuje życie duszpasterskie parafian. Powołał do życia wiele stowarzyszeń, zainicjował liczne działania kulturalne i sportowe na terenie parafii. Dobrze zasłużył się dla naszego miasta. Cechuje go wysoka kultura organizacyjna, osobista i moralna. Jest kapłanem, który potrafi słuchać i pomagać innym.

Kapitułę Nagrody powołuje Rada Społeczno-Naukowa Stacji Naukowej im. Stanisława Herbsta w Mławie na okres 5 lat. Jej celem jest uhonorowywanie Mławian oraz osób z poza Mławy, wyróżniających się wysokimi walorami moralnymi i etycznymi oraz obywatelską postawą. W ocenie kandydatów preferowana jest działalność społeczna na rzecz Mławy.
Warunkiem przyznania nagrody są dokonania danej osoby w ciągu roku lub na przestrzeni wielu lat w następujących dziedzinach:
a) w płaszczyźnie społecznej;
b) gospodarczej;
c) naukowej;
d) kulturalnej.

W części artystycznej uroczystości wystąpili artyści scen warszawskich w repertuarze operowo – operetkowo – musicalowym. Gwiazdą występu był oklaskiwany gorąco przez publiczność Mławianin – Robert Szpręgiel.

imageimageimageimageimageimage

Źródło: UM Mława

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew