W Ciechanowie obradowały pielęgniarki z całego kraju.

Ponad 400 pielęgniarek uczestniczyło w X Kongresie Pielęgniarek Polskich, który odbywał się w Ciechanowie od czwartku do soboty 15 maja 2010 r. W gronie uczestników byli liderzy pielęgniarstwa, pielęgniarki kliniczne, nauczyciele i naukowców z całej Polski oraz ze Stanów Zjednoczonych. W uroczystym otwarciu Kongresu uczestniczył również Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP.
Uczestnicy rozmawiali o zagadnieniach dotyczących m.in.: pielęgniarskich zasobów ludzkich i środowiska pracy, pandemii i klęsk żywiołowych; etyki i praw człowieka, a także opieki klinicznej i bezpieczeństwa pacjenta, edukacji, technologii i innowacji, zarządzania i aspektów prawnych zawodu.
 
Kongres jest organizowany co dwa lata od 1993 r. Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie (PTP), zrzeszające ponad 3500 pielęgniarek i położnych różnych specjalności i od 1957 roku czynnie uczestniczące w rozwoju pielęgniarstwa w Polsce i na świecie.
 
Obrady w Ciechanowie odbywały się na hali sportowej mieszczącej się przy ulicy 17 Stycznia. Organizatorzy kongresu podkreślali bardzo dobrą współpracę pomiędzy organizatorami, którzy w Ciechanowie odpowiedzialni byli za koordynację i logistyczne rozwiązania organizacji kongresu. Były to: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Urząd Miasta Ciechanów, MOSiR Ciechanów.

Na kongres przybyli również goście ze Stanów Zjednoczonych. Były to dr Kathrine Levonian oraz profesor Jennifer Elder. Obie panie pracują na Uniwersytecie Floryda. Profesor Elder w trakcie kongresu wygłosiła referat dotyczący jej badań związanych z diagnostyką dzieci autystycznych.

image

Źródło: www.ciechanowonline.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew