Mława pożegnała Śp. Macieja Płażyńskiego

Kilkuset Mławian pożegnało byłego Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Samochód z trumną Marszałka zatrzymał się w poniedziałek 19 kwietnia, o godzinie 6 rano przed mławskim ratuszem.

Mieszkańcy Mławy oddali hołd jednemu z założycieli Platformy Obywatelskiej, Prezesowi Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Skłaniając głowy w żałobnej ciszy Mławianie symbolicznie pożegnali wszystkie ofiary tragedii 10 kwietnia.
Wśród zebranych był przyjaciel zmarłego – Mirosław Koźlakiewicz Poseł na Sejm RP wraz z rodziną oraz Burmistrz Sławomir Kowalewski, pracownicy urzędu i jednostek miejskich.

Maciej Płażyński czuł się związany z Mławą. Dwukrotnie odwiedził nasze miasto w latach 1998 – 2001, jako urzędujący Marszałek Sejmu uczestniczył wówczas w otwartych spotkaniach z mieszkańcami.
Wspólnym przedsięwzięciem Macieja Płażyńskiego jako prezesa Stowarzyszenie Wspólnota Polska oraz Burmistrza Sławomira Kowalewskiego reprezentującego Mławę, była organizacja w 2009 roku wypoczynku letniego dla dzieci polskich z Białorusi.
Burmistrz Miasta Mławy dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu Marszałka.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Źródło: UM Mława

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew