Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy ZPO w Szreńsku

Po latach oczekiwań mieszkańcy gminy Szreńsk wreszcie doczekali się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Obiekt powstał przy Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku i kosztował 3 070 147,39 złotych.

Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej w wysokości 600 000 złotych. Resztę kwoty dołożyła gmina, zaciągając na ten cel kredyt. Prace przy budowie hali trwały trzy lata i rozpoczęły się za kadencji poprzedniej Rady Gminy w 2012 roku. W tym czasie oprócz samej hali powstało całe zaplecze sanitarne wraz z odwodnieniem. Szkołę z salą gimnastyczną połączył dwupoziomowy łącznik. Zagospodarowany został również teren za szkołą. Wykonana została także droga dojazdowa.

Zarówno Wójt Gminy Szreńsk, Marek Nitczyński, jak i dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku, Paweł Szałkowski zgodnie podkreślali, że obiekt ten był bardzo potrzebny. Korzystać z niego będą mogły dzieci podczas zajęć wychowania fizycznego, a także mieszkańcy gminy popołudniami i w weekendy.

– Otwarcie sali gimnastycznej daje nam wiele możliwości. Będziemy mogli nareszcie ćwiczyć w takich samych warunkach jak inne szkoły z powiatu czy województwa. Mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach osiąganych przez naszych uczniów – mówi dyrektor ZPO w Szreńsku, Paweł Szałkowski.

Dominującą dyscypliną w szreńskiej placówce jest piłka siatkowa, a dziewczęta z gimnazjum są wielokrotnymi mistrzyniami powiatu mławskiego.

Boisko do piłki nożnej

Rok 2014 jest dla sportu w gminie Szreńsk rokiem szczególnym. Kilka miesięcy wcześniej w Szreńsku oddano do użytku pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej.

– Oddaliśmy pełnowymiarowe boisko sportowe, którego też brakowało w gminie od wielu lat. Ostatni taki obiekt zamknięto kilka lat temu ponieważ nie spełniał wszystkich wymogów technicznych. W tej chwili możemy się pochwalić pięknym obiektem ogrodzonym w parku, oczywiście z trybunami – wyjaśnia Wójt Gminy Szreńsk, Marek Nitczyński.

Uroczyste otwarcie

Ceremonię otwarcia hali sportowej przy ZPO w Szreńsku, która odbyła się w czwartek 18 grudnia uświetniło swoją obecnością wielu oficjeli, m.in. poseł na Sejm RP Mirosław Koźlakiewicz, asystent Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Konrad Wojnarowski oraz Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Gościom zaprezentowała się Szreńska Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także dzieci i młodzież z miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych.

Źródło: www.zawkrzenskisport.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew