Obchody jubileuszu 80-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Płocki chór Vox Singers uświetnił swoim występem obchody jubileuszu 80-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który miał miejsce 29 października 2014 roku, w ratuszowej auli.

Pracownicy ZUS z całego regionu przyjechali do Płocka, aby świętować urodziny instytucji, w której pracują. Nie zabrakło również gości, w tym najwyższych władz województwa oraz samego ZUS-u. Długą listę specjalnie na tę okazję zaproszonych osób otwierali: Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Michał Boszko, starosta płocki, Roman Marcinkowski, biskup diecezji płockiej, Marek Bucior, podsekretarz stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej oraz parlamentarzyści – Elżbieta Gapińska, Mirosław Koźlakiewicz i Piotr Zgorzelski.

Na jubileuszu nie mogło również zabraknąć najwyższych władz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS oraz cały sztab dyrektorów poszczególnych oddziałów i zasłużonych pracowników tej instytucji.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim filmem, zatytułowanym „80 lat historii – 80 lat rozwoju”.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powstał 80 lat temu. Instytucję do życia powołał prezydent Ignacy Mościcki w 1934 roku. ZUS przez wszystkie lata swojego istnienia pozostaje instytucjonalną podstawą systemu ubezpieczeń społecznych, jako jednego z najważniejszych aspektów funkcjonowania polskiej wspólnoty politycznej i obywatelskiej. Od początku historii, firma wypłaciła biliony złotych zasiłków, rent oraz emerytur. Po projekcji przyszedł czas na podziękowania, ordery, odznaczenia i nagrody.

– Świętując ten jubileusz nie czcimy fasad i murów, ale chcemy podziękować pracownikom za lata aktywności i ciężkiej pracy – mówił minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – W imieniu całego rządu serdecznie dziękuję, bo tworzymy jedną z największych firm w Polsce. Zbieramy daniny, ale także rozdajemy renty i emerytury – chwalił firmę. – Nie byłoby ZUS-u, gdyby nie ludzie, którzy go tworzą. Przed nami ciężkie zadanie – wprowadzenie w życie nowych ustaw. Stabilność państwa polskiego zależy od ZUS – podsumował.

A z kolei prezes Derdziuk stwierdził: – Zasługą tysięcy naszych pracowników udało się tyle osiągnąć. Służymy ludziom, aby zapewnić im bezpieczeństwo na przyszłość. Wielu młodych ludzi nie docenia tej instytucji, nie docenia wiary w siebie. Świętowanie to dobry moment, aby propagować wśród młodych ludzi wybór tej ścieżki, bo to jedyna, aby zbudować sobie przyszłość. Życzę, żeby wszyscy mieli tak dobre zdanie o ZUS-ie, jak tu zebrani – zakończył.

Podczas uroczystości głos zabierali wszyscy specjalnie zaproszeni goście. Nie szczędzili sobie ciepłych słów pochwał i podziękowań za życzliwość, wzorowe wykonywanie obowiązków, służbę czy poświęcenie dla społeczeństwa.

Po przemowach przyszedł czas na nagrody, dyplomy i odznaczenia.

Źródło: http://petroecho.pl/huczne-urodziny-80-latka-zdjecia/

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew