„Z Tumskiego Wzgórza” – wydarzenie roku 2014

Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” rozgrywa się w 4 kategoriach: Gospodarka, Kultura, Sport, W Regionie. Kapituła, w której skład wchodzą między innymi najwybitniejsze lokalne postaci w każdej z wymienionych dziedzin, na podstawie propozycji Tygodnika i czytelników nominuje w styczniu 10 wydarzeń w każdej kategorii (oczywiście także osoby odpowiedzialne za dane wydarzenia) zaistniałych w poprzednim roku – w tym przypadku 2014. Wcześniej – na 3 tygodnie przed posiedzeniem Kapituły – propozycje do nominacji przesyłają czytelnicy TP. Następnie przez wiele tygodni Tygodnik Płocki pisze obszernie o tych wydarzeniach, zamieszczając jednocześnie odpowiedni kupon do głosowania dla czytelników (ci mogą także głosować za pomocą SMS-ów). Podczas uroczystej Gali po pierwsze wyróżnia się nominowanych, po drugie nagradza tych, którzy są odpowiedzialni za wydarzenia zwycięskie w poszczególnych kategoriach.
Remont zabytkowej części Małachowianki, koncerty muzyki klasycznej dla najmłodszych, zwycięstwo płockich piłkarzy ręcznych nad FC Barceloną i powstanie samorządowego żłobka w Gąbinie – oto wydarzenia, które zwyciężyły w tegorocznej edycji plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”.
Konkurs na najważniejsze wydarzenia roku Tygodnik Płocki zorganizował już po raz ósmy. Gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się w 24 kwietnia 2015 r. w Domu Technika.

W tegorocznym głosowaniu oddano aż 3815 głosów – o 600 więcej niż w poprzedniej edycji. Do redakcji wpłynęło 1139 kuponów i 2676 sms-ów.

W kategorii „Kultura” najwięcej głosów zdobyły „Wędrówki po pięciolinii”, czyli realizowane przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną koncerty muzyki klasycznej dla najmłodszych dzieci. Drugie miejsce zajęło huczne zakończenie sezonu motocyklowego przed Orlen Areną, natomiast trzecie – projekt „Mam apetyt na czytanie” Książnicy Płockiej.

W kategorii „Gospodarka” zwyciężyła rewitalizacja zabytkowej części Małachowianki. Na drugim miejscu znalazła się przebudowa Dworca Płocka, na trzecim – budowa pierwszego etapu obwodnicy.

Wśród wydarzeń sportowych najwięcej głosów czytelnicy Tygodnika Płockiego oddali na zwycięstwo płockich piłkarzy ręcznych nad jedną z najlepszych drużyn na świecie – FC Barceloną. Na miejsce drugie zasłużył podwójny tytuł mistrzów Polski dla SKF Wisła Płock. Wydarzeniem, które znalazło się na trzecim miejscu był złoty medal Piotra Maślanki w mistrzostwach Polski w kick-boxingu.

Ostatnia kategoria – „W regionie”- dotyczy najważniejszych wydarzeń spoza Płocka. Tutaj najwięcej głosów zebrało utworzenie samorządowego żłobka w Gąbinie. Drugie miejsce zajął projekt „Międzypokoleniowe Centrum Aktywności Obywatelskiej” z Drobina. Na trzecim miejscu znalazła się inwestycja w sierpeckim browarze, polegająca m.in. na budowie nowej warzelni, linii puszkowej i 10 zbiorników fermentacyjnych.

Zwycięzców (nagradzanych dodatkowo przepięknymi miedziorytami) wyłaniają kupony i SMS-y. Tygodnik przygotował mnóstwo nagród dla czytelników biorących udział w głosowaniu. Ten czytelnik, który głosował najwięcej razy, wyjeżdża z osoba towarzyszącą na pobyt do SPA. W tym roku zwycięski czytelnik pojedzie do SPA w Karpaczu.
Liczący sobie 43 lata Tygodnik Płocki jest sztandarowym czasopismem Mazowsza Płockiego, zarówno w środowiskach miejskich jak i wiejskich. Jego objętość to od 40 do 56 stron tygodniowo. jest czasopismem o największym nakładzie (od 7 do 12 tysięcy egzemplarzy – kontrolowanym przez ZKDP) i znaczeniu na Mazowszu Płockim. Na rynku czytelniczym obecny jest od roku 1972. Informuje o sprawach najważniejszych dla Płocka i regionu.
Źródło: tp.com.pl, plock.eu/pl, zdjęcia: Dorota Kozielska
PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew