XVI Mazowieckie Dni Rolnictwa

Prawdziwe tłumy z całego Mazowsza przybyły na XVI Mazowieckie Dni Rolnictwa i Mazowiecka Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Na gości czekało wiele branżowych stoisk i praktycznych porad.

Weekendowe (13-14 czerwca) spotkanie przy Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Płońsku, jak co roku, przyciągnęło na Poświętne ogromne tłumy m.in. wielu rolników, sadowników, hodowców, ale też miłośników nowinek technologicznych i przyrody.

Goście obejrzeli m.in. nowe odmiany roślin uprawnych i pokazy nowoczesnych technologii upraw.

Przyciągała wystawa zwierząt hodowlanych oraz ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej. Oblegane były stoiska z serami, wędlinami, miodami, nalewkami, krzewami, drzewkami, kwiatami, ozdobami oraz dziełami rękodzielników.

Za organizacje imprezy i działalność na rzecz rolnictwa bardzo dziękowali dyrekcji MODR oraz ich pracownikom zaproszeni goście. A lista, jak co roku, również była długa. Znaleźli się na niej m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, radny województwa Paweł Obermeyer, senator Jan Maria Jackowski, poseł Mirosław Koźlakiewicz, europoseł Julia Pitera, starosta płoński Andrzej Stolpa, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, dyrektor Agencji Rynku Rolnego Andrzej Różycki, dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Seroczynie Emilia Sekulska.

Goście podkreślali, że możemy być dumni z polskiego rolnictwa, które przetrwało wiele kryzysów (w tym np. rosyjskie embargo). Zaznaczali, że takie przedsięwzięcia, jakie przygotowuje MODR są bardzo potrzebne, o czym świadczy ogromne zainteresowanie.

Podczas imprezy zostały również wręczone nagrody laureatom wielu corocznie organizowanych konkursów.

Źródło: Płońszczak

 

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew