Bartoszyce w Morągu podczas 21-lecia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

 

3 września 2015 r. po raz pierwszy w Morągu zorganizowane zostały główne uroczystości 21-lecia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, złożonej z dwóch garnizonów: morąskiego i bartoszyckiego. Obchody Święta Brygady odbyły się w Parku Miejskim i rozpoczęły defiladą pododdziałów, które przy asyście orkiestry wojskowej, zaprezentowały się mieszkańcom miasta, powiatu oraz zaproszonym gościom. Po pokazie musztry paradnej, na uroczystej zbiórce zostali wyróżnieni żołnierze i pracownicy brygady.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego oraz prezentacje stoisk promocyjnych miast, gmin, stowarzyszeń, instytucji. Ze względu na bogaty wystrój i oryginalne wyroby rzemieślnicze przedstawiające tematykę trzech kultur: polską, niemiecką i ukraińską, stoisko miasta Bartoszyce cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło również materiałów promujących nasze miasto w postaci folderów, ulotek i gadżetów. Na stoisku można było również skosztować wyśmienitych smakołyków przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Magia Smaku”, które w zgodnej opinii próbujących smakowały doskonale.

Wojskowy ceremoniał obserwowało kilkaset osób, głównie dzieci i młodzieży z morąskich szkół i przedszkoli. Obchody zakończyły się Koncertem Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego  oraz zespołów z Klubu Wojskowego z Bartoszyc i Morąga.

 

Źródło: bartoszyce.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew