Relikwie kapłana Solidarności księdza Jerzego Popiełuszki w Mławie

1 2 3 4 5 6 7 8 9

20 października 2013 r. w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie (ul. Mariacka 20) zakończono obchody „Srebrnego Jubileuszu”. Z tej okazji do świątyni  trafiły relikwie kapłana Solidarności – błogosławionego księdza Jerzego  Popiełuszki.
W uroczystościach oprócz parafian wzięli udział przedstawiciele władz m.in. Mirosław Koźlakiewicz poseł na sejm RP z żoną Urszulą, poczty sztandarowe, przedstawiciele Solidarności.

Kazanie wygłosił kapucyn Ojciec dr  Gabriel Bartoszewski. Mówił o ks. Popiełuszko jako o kapłanie pełnym wiary, który głosił prawdy chrześcijańskie, zabiegał o poszanowanie prawa do wolności, prawdę i solidarność.

„Bać się należy tylko zdrady Chrystusa  za parę srebrników jałowego spokoju” – cytował. Zadał też pytania, czy ksiądz Jerzy nie umarł na darmo, czy o taką Polskę walczył. Kapucyn wyjaśnił również  sens honorowania relikwii.

– Święty postawia dziedzictwo duchowe i  materialne w postaci kości – powiedział. Podczas uroczystości była możliwość  ucałowania relikwii (fragmentu kości), z czego skorzystały tłumy. Na koniec złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową na ścianie zewnętrznej kościoła.

Źródło: Kurier Mławski

 

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew