Obchody Dnia Służby Celnej na Mazowszu

Tegoroczne obchody Dnia Służby Celnej na Mazowszu zorganizowane przez Dyrektora Izby Celnej w Warszawie mł. insp. Andrzeja Chodubskiego. 5 września 2014 r. uroczystości odbyły się w Ciechanowie, gdzie mieści się siedziba jednego z siedmiu Urzędów Celnych w województwie.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji mazowieckich funkcjonariuszy celnych i pracowników w Kościele Narodzenia NMP w Ciechanowie celebrowana przez Księdza Biskupa Płockiego Piotra Liberę, po której nastąpiło zapalenie znicza oraz złożenie przez Dyrektora Izby kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim.

Dalsze obchody święta odbyły się na placu Jana Pawła II w Ciechanowie, gdzie zgodnie z Ceremoniałem Służby Celnej odbył się uroczysty apel. Jego przebieg uświetnił udział Orkiestry Wojska Polskiego.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, m.in. Mirosław Koźlakiewicz poseł na Sejm RP, instytucji i służb mundurowych współpracujących ze Służbą Celną oraz przedstawiciele Ministerstwa Finansów.

Podczas uroczystego apelu wręczono 6 funkcjonariuszom celnym Złote Medale Za Długoletnią Służbę oraz 4 funkcjonariuszom Srebrne Medale Za Długoletnią Służbę, a także awanse w stopniu 46 funkcjonariuszom celnych oraz 2 pracownikom służby cywilnej awanse na wyższe stanowisko.

Aby przybliżyć społeczeństwu zadania funkcjonariuszy celnych, na placu Jana Pawła II w Ciechanowie przygotowano stoisko laboratorium celnego, wystawę eksponatów związanych z ochroną gatunków flory i fauny zagrożonych wyginięciem (CITES), a także ochroną własności intelektualnej. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były psy służbowe.

Swoje stoisko promocyjne przygotowali również uczniowie klas mundurowych z Gimnazjum Nr 1 im. KEN w Ciechanowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Ciechanowie.

Źródło: bip.warszawa.ic.gov.pl

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew