Czytelnicy wybrali zwycięzców

To był niezwykły plebiscyt i gala, która była jego podsumowaniem. Podczas gali, która odbyła się w piątek 20 kwietnia w Domu Technika, poznaliśmy nie tylko laureatów „Z Tumskiego Wzgórza”, ale świętowaliśmy też jubileusz 40-lecia Tygodnika Płockiego. W plebiscycie Czytelnicy wybierali spośród 40 wydarzeń z 2011 r. pogrupowanych w cztery kategorie: „gospodarka”, „kultura i rozrywka”, „sport” oraz „w regionie”. W kategorii „gospodarka” za najważniejsze zostało uznane założenie sekundników na płockich skrzyżowaniach, w „kulturze i rozrywce” Płocki Spacerniak Teatralny, w „sporcie” sukcesy weterana Bogumiła Żurawskiego, a „w regionie” nagroda ONZ dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu.

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza” odbył się po raz piąty. W poprzednich edycjach Czytelnicy mogli głosować tylko na specjalnych kuponach. Teraz, po raz pierwszy można było głosować za pomocą SMS-ów.

Na galę przybyło wielu znamienitych gości. Byli: biskup płocki ks. Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i jego zastępca Roman Siemiątkowski, posłowie Elżbieta Gapińska, Mirosław Koźlakiewicz i Paweł Sajak, marszałka województwa Adama Struzika reprezentował radny wojewódzki Mirosław Orliński, starosta płocki Michał Boszko, przewodniczący Rady Miasta Artur Jaroszewski i Rady Powiatu Adam Sierocki, burmistrz Sierpca Marek Kośmider, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Mazowsza Płockiego, przedstawiciele świata gospodarczego, kulturalnego, naukowego, sportowego i oczywiście osoby odpowiedzialne za nominowane wydarzenia.

Źródło: Tygodnik Płocki, zdj. Jan Waćkowski

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew