Oficjalne otwarcie Sądu Rejonowego w Ciechanowie

Kolejny budynek, gdzie toczą się losy wielu ludzi, a dobro walczy ze złem, został oddany do użytku publicznego. Mieszczący się przy ul. Mikołajczyka 5/6 gmach Sądu Rejonowego w Ciechanowie został uroczyście uznany za otwarty. Ceremonia przekazania budowli w ręce Prezesa Roberta Czarneckiego, odbyła się 14 kwietnia o godzinie 12:00. Zaproszono Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Stanisława Chmielewskiego, posłów m.in. Mirosława Koźlakiewicza, Prezesów i pracowników innych sądów, a także przedstawicieli lokalnych mediów i wielu innych znakomitych gości.

Władza sądownicza mieszcząca się przy ul. Mikołajczyka może pochwalić się łączną powierzchnią obu budynków wynoszącą ponad 4 300 metrów kwadratowych. W sumie były aż trzy koncepcje odnowy budynku oddanego do użytku po raz pierwszy 17 stycznia 1971r.. Jedną z nich było kupno, remont i przeniesienie do budynku obecnie zajmowanego przez Telekomunikację Polską. Ostatecznie postanowiono dobudować nowe pomieszczenia do już istniejącego obiektu.

Środki na budowę pozyskano w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2006 r., a prace remontowe trwały od 2007 do 2010 r. Inwestorem budynku była Jednostka Nadrzędna SR w Ciechanowie – Sąd Okręgowy w Płocku.
Przebudowany budynek Sądu Rejonowego w Ciechanowie jest drugim co do wielkości, pod względem ilości etapów, tak dużym sądem w Okręgu Płockim. To właśnie tam znajduje się sąd, który jest na pierwszym miejscu w tej kategorii. Przemawiający przed zebranymi życzyli pracownikom m.in. zadowolenia z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym. Podkreślano także główny cel tej placówki – pomoc i służba w imię prawdy, sprawiedliwości oraz dobra obywateli.

imageimageimageimageimage

Źródło: http://ciechanowinaczej.pl/m/articles/view/Oficjalne-otwarcie-Sadu-Rejonowego-w-Ciechanowie

PO    Sejm    UW mazowieckiego

PO Żuromin                   PO Mława                   PO Sochaczew